در بحث‌ انتقال داده‌های گوشی آیفون، خصوصا زمانی که صحبت از انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر در میان باشد، iTunes یا iCloud جزء اولین راه‌کارهایی‌ هستند که به ذهن خطور می‌کند. اما مسئله اینجاست که بطور آزاردهنده‌ای، بک‌آپ گرفتن و برگرداندن اطلاعات، کاری پیچیده بوده و بدتر از همه اینکه، این دو برنامه در زمان بازیابی، می‌توانند تمامی عکس‌ها، یادداشت‌ها، پیام‌ها و غیره که به تازگی ایجاد شده‌اند را نیز پاک کنند!

از همین‌رو نیاز به یک نرم‌افزار کاربردی بسیار ساده‌تر جهت مدیریت داده‌های گوشی آیفون احساس می‌شود. خوشبختانه در دنیای پیشرفته امروز، نرم‌افزارهای زیادی برای این انتقال اطلاعات به بازار معرفی شده است. اما سوال اینجاست؛ بهترین برنامه های انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر کدام‌ها هستند؟

با توجه به اهمیت این موضوع، در نظر گرفتیم با معرفی 7 مورد از بهترین نرم‌افزارهای موجود، به این پرسش پاسخ دهیم. نرم‌افزارهایی که هرکدام ویژگی مخصوص به خود را داشته و می‌توانند به بهترین شکل ممکن اطلاعات شما را از آیفون به کامپیوتر انتقال دهند. پس ادامه این مقاله را از دست ندهید.

انتقال موزیک از آیفون به کامپیوتر

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه AnyTrans

AnyTrans یکی از بهترین برنامه‌های انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر است که به عنوان مدیر محتوای آیفون یا نرم‌افزار انتقال آیفون هم شناخته می‌شود. درواقع با کمک این برنامه میتوان داده‌ها را از آیفون به آیفون، آیفون به ویندوز یا Mac انتقال داد. AnyTrans همچنین شرایطی را فراهم می‌آورد تا افراد، آیفون، آیپد، آیپاد و حتی برنامه‌های iTunes و iCloud را در هر جایی که هستند مدیریت کنند و سپس به انتقال کامل، پشتیبانی کامل، و دیگر راه‌حل‌های فن‌آوری روی آن، دست یابند.

قابلیت انتقال داده قدرتمند، AnyTrans را به یکی از بهترین برنامه‌های کاربردی انتقال اطلاعات آیفون تبدیل کرده که با ویژگی های iOS 16 و آیفون 14 نیز سازگای دارد. اما چه مزیت‌های دیگری در این برنامه نهفته‌ است؟ اصلا مگر می‌شود برنامه‌ای بی‌عیب و نقص باشد؟ در ادامه در این زمینه صحبت می‌کنیم.

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه AnyTrans

مزایای AnyTrans:

 • با کمک این برنامه می‌توانید تمام اطلاعات آیفون‌تان را به آیفونی دیگر، آن هم تنها با یک کلیک انتقال دهید. یا اینکه اطلاعات‌تان را به صورت انتخابی با یک پیش نمایش، منتقل کنید.
 • همچنین،AnyTrans شما را قادر می‌سازد تا داده‌ها را از آیفون به Windows PC / Mac و بالعکس انتقال دهید.
 • امکان انتقال بیش از 24 نوع فایل‌ iOS در این برنامه وجود دارد. درواقع منظور عکس‌ها، ویدئوها، موسیقی، تماس‌ها، پیام‌ها و حتی برخی از داده‌‎هایی است که از طریق iTunes / iCloud پشتیبانی نمی‌شوند، مانند موسیقی، آهنگ زنگ‌ها و فیلم‌ها.
 • همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا بک آپ را با پشتیبانی کامل، پشتیبانی افزایشی و پشتیبانی بی‌سیم مدیریت کنند تا داده‌های با ارزش را امن و خصوصی نگه دارند.
 • تمامی دستگاه‌های آیفون را پشتیبانی می‌کند.

معایب AnyTrans:

 • اسکن داده‌های آیفون در این برنامه به صورت رایگان انجام می‌گیرد. اما برای انتقال آنها از آیفون به آیفون باید پرداخت درون برنامه‌ای انجام دهید. البته نسخه پولی AnyTrans ویژگی‌هایی همچون بروزرسانی رایگان 60 روزه و مادام‌العمر و خدمات 24/7 را برای افراد به ارمغان می‌آورد.

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه iMazing

iMazing یکی از ساده‌ترین و بهترین برنامه های انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر، آیفون، آیپد و Mac است. درواقع با استفاده از این برنامه، تنها یک کلیک کافیست، تا اطلاعات خود را منتقل کنید!

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه iMazing

مزایای iMazing:

 • کنترل کاملی برای انتقال اطلاعات در اختیارتان قرار می‌دهد و میتوانید تمامی اطلاعات اعم از تصاویر، فیلم‌ها، پیام‌ها، مخاطبان، تقویم‌ها، یادداشت‌ها و یادداشت‌های صوتی و خلاصه هر آن چیزی که فکرش را می‌کنید، کنترل نمائید.
 • سرعت بسیار بالا
 • رابط کاربری بسیار ساده

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه Syncios Data Transfer

می‌توان این برنامه را مدیر آیفون نامگذاری کرد. زیرا امکان انتقال از کامپیوتر به آیفون، انتقال موسیقی به آیفون، انتقال از آیفون به کامپیوتر، انتقال آیفون به آیفون و آیفون به iTunes در این برنامه مهیاست.

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه Syncios Data Transfer

مزایای Syncios Data Transfer:

 • شما می‌توانید برنامه‌ها، موسیقی، عکس، فیلم، ebooks ،iTunes، یادداشت های صوتی، ارتباطات و دیگر داده‌های آی پد خود را به طور کامل و بدون وای فای، تنها با یک کلیک انتقال دهید.
 • از تمامی سیستم‌ عامل‌ها نظیر اندروید و iOS پشتیبانی می‌کند.

معایب Syncios Data Transfer:

 • امکان انتقال انتخابی عکس‌ها  از آیفون به آیفون وجود ندارد.
 • این برنامه رایگان نبوده و تنها میتوانید 30 روز به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه ApowerManager

ApowerManager به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های رسانه‌ای ذخیره‌ شده بر روی دستگاه آیفون‌تان را آزادانه انتقال داده یا حذف کنید.

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه ApowerManager

مزایای ApowerManager:

 • می‌توانید از طریق کابل USB یا بطور بی‌سیم از این برنامه استفاده کنید.
 • از تمامی ویندوزها، مک و اندروید و IOS پشتیبانی می‌کند.
 • انتقال اطلاعات اعم از موسیقی، عکس، ویدئو، مخاطبان، پیام‌ها و غیره به راحت‌ترین شکل ممکن انجام میگیرد.

معایب ApowerManager:

 • از آنجا که برای انتقال فایل‌ها از PC به گوشی و برعکس ساخته شده‌است، نمی‌تواند مستقیما برای انتقال فایل‌ها از یک تلفن به تلفن دیگر مورد استفاده قرار گیرد. (‏یک واسط کامپیوتر مورد نیاز است)
 • فایل‌های رسانه‌ای محدودی می‌توانند منتقل شوند.

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه IExplorer

iExplorer، به عنوان یکی از بهترین برنامه های انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر، همچون یک مدیر عمل می‌کند. درواقع تمامی داده‌ها نظیر؛ آهنگ‌ها، عکس‌ها، فایل‌ها، پیام‌ها و دیگر داده‌هایی که شما نیاز دارید را از آی فون، آی پاد، آی پد یا آی تیونز به هر کامپیوتر Mac یا PC منتقل می‌کند.

درواقع انتقال صدها تصویر، ویدئو و آهنگ به سریع‌ترین حالت ممکن انجام میگیرد و حتی میتوانید موارد را قبل از وارد کردن به کامپیوتر به صورت پیش نمایش ببینید. (یعنی انتقال انتخابی داده‌ها نیز امکانپذیر است.)

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه IExplorer

مزایای IExplorer:

 • استفاده از آن ساده بوده و هم بر روی ویندوز و هم بر روی iOS قابل اجراست.
 • می‌توانید آهنگ‌های خاص را جستجو کرده و گوش دهید و سپس برای انتقال آنها تصمیم گیری کنید.

معایب IExplorer:

 • iExplorer نمی‌تواند بدون USB به دستگاه‌ها متصل شود.

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه Tansee Iphone Transfer

Tansee Iphone Transfer از سال ۲۰۰۷ تا کنون یکی از بهترین ابزارهای پشتیبانی از آی فون/ آی پد/ آی‌پد پیام بوده ‌است. هیچ اهمیتی هم ندارد که قصد انتقال چه نوع فایلی را دارید، این برنامه تمامی داده‌ها مثل ویدئو، آهنگ، یادداشت‌های صوتی، پادکست‌های آیفون و غیره را به کامپیوتر یا مک منتقل می‌کند.

مزایای Tansee Iphone Transfer:

 • تقریبا بر روی تمام ویندوزها و سیستم‌عامل‌ها اجرا می شود: ویندوز ۱۱، ۱۰، ۸، ۷، ویستا، ۲۰۰۳ و XP.
 • از تمام نسل‌های آیفون از جمله آخرین آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ پرو، آیفون ۱۴ پرو مکس و آیفون ۱۴ پلاس پشتیبانی می‌کند.
 • بروزرسانی آن بطور رایگان انجام می‌شود.

معایب Tansee Iphone Transfer:

 • فقط آهنگ‌ها و ویدئوهای خریداری شده را انتقال می‌دهد.

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با برنامه Aomei Mbackupper

AOMEI MBackupper یکی از بهترین برنامه‌های رایگان انتقال و به اشتراک گذاری فایل برای آیفون است که اجازه می‌دهد به راحتی تماس‌ها، اهنگ‌ها، ویدئو، عکس‌ها، پیام‌ها و سایر فایل‌ها را از آیفون به کامپیوتر، آن هم بدون آی تیونز انتقال دهید.

درواقع این برنامه کمک می‌کند تا از اطلاعات‌تان به بهترین شکل ممکن محافظت کنید. در زیر به برخی از مزایای نرم‌افزار مدیریت AOMEI MBackupper اشاره شده است.

مزایای Aomei Mbackupper:

 • سرعت انتقال فایل از آیفون به کامپیوتر سریع‌تر از نرم‌افزارهای دیگر در بازار است. به عنوان مثال: 1000 آهنگ و 10GB عکس را می توان در کم‌تر از 10 دقیقه انتقال داد.
 • با کمک این برنامه می‌توانید پیش نمایش فایل‌ها را ببینید و به صورت انتخابی آنها را منتقل کنید.
 • رابط کاربری آن بسیار ساده بوده و تنها چند کلیک کافیست تا شما را به خواسته‌تان برساند.
 • فایل‌های منتقل شده قابل نمایش بوده و هر زمان که بخواهید می‌توانید آنها را ببینید.
 • این برنامه با ویندوز 7/ 8/10/ 11 و تمام حالت‌های آیفون از آیفون 4/5 تا آیفون 13/12 کار می‌کند و همچنین با آخرین iOS15 سازگار است.
 • AOMEI MBackupper گزینه‌های مختلفی را برای انتقال فراهم می‌کند. از جمله انتقال به کامپیوتر، انتقال به آیفون، آیفون به انتقال آیفون. شما می‌توانید یکی را با توجه به نیازهایتان انتخاب کنید.

معایب Aomei Mbackupper:

 • سطح محافظتی آن برای بک ‌آپ و پشتیبانی پایین است.
 • جزء برنامه‌های گران انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر به حساب می‌آید.
 • هیچکدام از ویژگی‌های کاربردی آن رایگان نیست.

چرا به برنامه انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر احتیاج داریم؟

ما هر روزه با آیفون صدها عکس و ویدئو می‌گیریم، پیام می‌فرستیم و می‌نویسیم. مسلما نگهداری از آنها نه تنها گوشی را سنگین کرده بلکه مسئله امنیتی را هم به دنبال دارد. البته بطور کلی سه دلیل برای استفاده از بهترین برنامه های انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر وجود دارد که با شما به اشتراک میگذاریم:

کمبود فضای ذخیره سازی در گوشی

گاهاً متوجه می‌شوید که گوشی آیفون شما حال می‌خواهد، X ,11 ,12 ,13 یا 14 باشد، فضایی برای ذخیره سازی اطلاعات جدید ندارد. خب در اینجا چاره راه استفاده از یکی از برنامه‌هایی‌ست که در این مقاله معرفی کردیم. این برنامه‌ها کمک می‌کنند تا اطلاعات‌تان را به کامپیوتر منتقل کرده و فضای بیشتری برای ذخیره سازی داشته باشید.

مدیریت فایل ها در آیفون

اگر شما به ویرایش ویدئو، عکس یا موسیقی بر روی کامپیوتر نیاز دارید، این برنامه‌های انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر هستند که می‌توانند کمک کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن خواسته‌تان را برآورده کنند.

بک آپ اطلاعات مهم

آیفون‌ها معمولا تعداد زیادی از داده مهم را ذخیره می‌کنند. در اختیار داشتن بک‌آپ از تماس‌های آیفون، پیام‌ها، فیلم‌ها، عکس ها و دیگر موارد مهم، می‌تواند به شما کمک کند تا از، از دست رفتن این داده‌ها جلوگیری کنید.

iTunes قطعا یکی از شگفت‌انگیزترین و ضروری‌ترین برنامه‌هایی‌ست که برای کاربران آی فون، آی پد و آی پد وجود دارد. اما محدودیت‌هایی در رابطه با iTunes وجود دارد که تنها امکان همگام‌سازی یک طرفه از کامپیوتر به آیفون را فراهم می‌کند.

به عنوان مثال، اگر پوشه آهنگ‌هایتان بر روی کامپیوتر خالی باشد و شما آیفون خود را با استفاده از iTunes همگام‌سازی کنید، تمام آهنگ‌های‌تان را از گوشی‌تان پاک خواهد کرد. انتقال موسیقی، ویدئو و دیگر اطلاعات به هارد دیسک با استفاده از نرم‌افزار آی تیونز به تنهایی تقریبا غیر ممکن است. بنابراین، در این شرایط، وجود یک ابزار انتقال شخص ثالث بسیار ضروری است.

سخن پایانی

به طور خلاصه، ما سعی کردیم در این مقاله بهترین برنامه‌های انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر را به شما معرفی کنیم. با این برنامه‌های معرفی شده شما می‌توانید تمام داده‌ها را از آیفون به کامپیوتر به صورت بی سیم یا با کابل منتقل کنید. ویژگی‌های مختلف این برنامه‌ها، به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات آیفون خود را بهترین نحو مدیریت و محافظت نمائید.

منبع:

https://www.imobie.com/support/best-iphone-transfer-software.htm

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *