اتصال گوشی آیفون به تلویزیون به هیچ وجه کار دشواری نیست! تنها کافی است بدانید که باید از چه ابزاری برای انجام این کار استفاده کنید. روش‌های مختلف و بسیار ساده‌ای برای اتصال گوشی‌‌های آیفون به تلویزیون‌های هوشمند وجود دارد. از استفاده از دانگل‌های کمکی هم‌چون کروم کست یا دانگل روکو گرفته تا استفاده از کابل HDMI با تبدیل‌های مختلف آن. اما یکی از بهترین روش‌ها استفاده از اتصال اینترنت است! اگر شما هم به دنبال راهی هستید که بتوانید گوشی آیفون خود را به ساده‌ترین شکل ممکن به تلویزیون‌های ال جی، سامسونگ و سونی متصل کنید، پیشنهاد می‌شود تا انتهای این مقاله از میم همراه در کنار ما باشید.

 

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون ال جی LG

از آن‌جایی که صفحه نمایشگر گوشی‌های هوشمند کوچک است، برای تماشای فیلم و تصاویر کمی چشم‌ها را اذیت می‌کند. اگر تلویزیون شما ال جی است خبر خوب این است که می‌توانید به راحتی گوشی خود را به تلویزیون متصل کرده و تصاویر و فیلم‌ها را در صفحه نمایش بزرگ‌تر تماشا کنید.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون ال جی LG

استفاده از اپلیکیشن اتصال گوشی به تلویزیون

استفاده از یک برنامه کمکی به منظور اتصال گوشی آیفون به تلویزیون ال جی مزایا و معایب خاص خود را دارد، اما با این حال یکی از بهترین روش‌ها برای انجام این کار است. به طور معمول برنامه کمکی موجود در اینترنت برای اتصال آیفون به تلویزیون رایگان بوده، سرعت بالایی دارد و می‌توان بدون نیاز به دستگاه اضافی از آن برای مدیریت رسانه‌های مختلف استفاده کرد. اما با این حال استفاده از این روش ممکن است کمی ایراد نیز داشته باشد و ایراد اصلی آن باگ‌های احتمالی برنامه است.

اگر انتخاب شما برای اتصال گوشی آیفون به تلویزیون ال جی استفاده از یک نرم‌افزار است، در ادامه دو مورد از اپلیکیشن‌های مذکور را به شما معرفی خواهیم کرد:

به منظور دانلود و نصب هر یک از نرم‌افزارهای فوق تنها کافی است که روی آن کلیک کرده و پس از نصب مراحل زیر را طی کنید:

1- ابتدا از اتصال تلویزیون ال جی و گوشی آیفون خود به وای فای اطمینان حاصل کنید. معمولاً این مرحله چندان مدنظر کاربران نیست اما با این حال بهتر است پس از اتصال به وای فای هرگونه اتصال به فیلترشکن به منظور جلوگیری از مسدود شدن اتصال اینترنت را قطع کنید.

2- نرم‌افزار موردنظر برای اتصال گوشی آیفون به تلویزیون ال جی را دانلود کرده و وارد آن شوید. فرقی ندارد که کدام اپلیکیشن را دانلود کرده‌اید، در هر صورت در این مرحله از شما اجازه دسترسی به محتوای تلفن همراه خواسته می‌شود که باید این اجازه را به نرم‌افزار بدهید.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون ال جی

3- چند لحظه منتظر بمانید تا نرم‌افزار بتواند دستگاه‌های موجود را شناسایی کند. پس از شناسایی تلویزیون‌ها، تلویزیون ال جی خود را از لیست انتخاب کرده و از اتصال نرم‌افزار با تلویزیون اطمینان حاصل فرمائید. در ادامه ممکن است گزینه‌ای مثل شروع پخش یا موارد مشابه آن نمایش داده شود که با انتخاب آن نمایشگر شروع به پخش خواهد کرد.

4- برای تماشای ویدیو در صفحه نمایشگر تلویزیون ممکن است پخش یک یا دو ثانیه با تأخیر شروع شود. بهتر است به طور همزمان اقدام به تماشای ویدیو از طریق گوشی آیفون و تلویزیون خود نکنید. پس از اتمام نمایش گزینه خروج را انتخاب کنید تا اتصال متوقف شود.

اتصال گوگل کروم‌کست (Google Chromecast)

یکی دیگر از روش‌های اتصال گوشی آیفون به تلویزیون ال جی، خرید دستگاهی مثل کروم کست و اتصال آن به گوگل است. دانگل (dongle) مذکور با قیمت مناسب این امکان را برای کاربران فراهم می‌سازد تا بتوانند رسانه‌های متنوع را از گوشی آیفون در تلویزیون تماشا کنند. پس از اتصال کروم کست، وارد نرم‌افزار مربوطه شده و گزینه پخش (casting button icon) که مشابه با سیگنال وای فای است را پیدا و انتخاب کنید تا اتصال با تلویزیون برقرار شود. استفاده از روش کروم کست مشابه با AirPlay خواهد بود.

اتصال گوگل کروم‌کست (Google Chromecast)

مراحل اتصال گوگل کروم کست به تلویزیون ال جی LG به ترتیب زیر است:

1- دستگاه کروم ست را به تلویزیون ال جی متصل کنید.

2- روی گوشی آیفون خود Google Home App را نصب کنید.

3- از اتصال کروم کست و تلویزیون به یک شبکه اینترنت اطمینان حاصل فرمائيد.

4- نرم‌افزار لازم را روی تلفن همراه خود نصب کرده و دستورالعمل نمایش داده شده روی صفحه نمایشگر تلویزیون را دنبال کنید تا اتصال برقرار شود.

5- پس از برقراری اتصال گوشی آیفون به تلویزیون ال جی، رسانه مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه Cast ضربه بزنید تا تصاویر یا فیلم انتخابی از طریق تلویزیون نمایش داده شود.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون ال جی از طریق AirDroid Cast

AirDroid Cast یک پلتفرم رایگان برای اتصال گوشی آیفون به تلویزیون ال جی بوده که امکان پخش صفحه در چندین دستگاه به صورت همزمان را فراهم می‌سازد. کاربران با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانند رسانه‌های مختلف را روی هر تلویزیونی که امکان اتصال به مرورگر را دارد نمایش دهند. به منظور استفاده از AirDroid Cast مراحل زیر را انجام دهید:

1- دستگاه‌های مورد نظر را به اینترنت متصل کنید.

2- نرم‌افزار AirDroid Cast را از وب‌سایت‌های رسمی روی گوشی آیفون خود دانلود کرده و نصب نمائید.

3- روی تلویزیون خود (webcast.airdroid.com) را جست‌وجو کنید تا اتصال برقرار شود.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون ال جی از طریق AirDroid Cast

نحوه اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سامسونگ

اگر تاکنون گوشی آیفون خود را به تلویزیون سامسونگ متصل نکرده‌اید، می‌توانید این کار را به راحتی با استفاده از AirPlay انجام دهید. اکثر مدل‌های تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ با پخش آنلاین AirPlay سازگار هستند و از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند.

1- همان‌طور که گفته شد اکثر مدل‌های تلویزیون‌های سامسونگ با AirPlay سازگار هستند، اما با این حال بهتر است که پیش از ادامه مسیر در همین قدم اول از پشتیبانی مدل تلویزیون خود از این قابلیت اطمینان حاصل فرمائيد. برای انجام این کار تنها کافی است که از منوی Source در تلویزیون سامسونگ خود دنبال گزینه Screen Mirroring بگردید. اگر گزینه مذکور را مشاهده کردید، تلویزیون شما از این قابلیت پشتیبانی می‌کند.

علاوه بر این، اگر تاکنون تلویزیون خود را به وای فای متصل نکرده‌اید، لازم است پیش از اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سامسونگ، از اتصال اینترنت از طریق تنظیمات تلویزیون خود مطمئن شوید.

2- در مرحله دوم به منظور برقراری اتصال بین آیفون و تلویزیون سامسونگ تنها کاری که لازم است انجام دهید، انتخاب گزینه Screen Mirroring از Settings خواهد بود. همچنین برای انتخاب این گزینه می‌توانید گزینه Source از ریموت تلویزیون را بفشارید و بعد Screen Mirroring را فعال نمائید. سپس از گوشی آیفون خود وارد Control Center شده و گزینه AirPlay را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، گزینه اتصال بر روی صفحه تلویزیون سامسونگ شما نمایش داده خواهد شد.

نحوه اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سامسونگ

پس از انتخاب گزینه مذکور یک کد روی صفحه نمایش تلویزیون شما ظاهر خواهد شد که همزمان با نمایش کد روی تلویزیون یک پیغام درخواست وارد نمودن کد روی گوشی آیفون شما نشان داده می‌شود.

پیغام درخواست وارد نمودن کد روی گوشی آیفون

پس از وارد نمودن کد در کادر مشخص شده در تصویر فوق، اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سامسونگ برقرار خواهد شد.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سامسونگ از طریق کابل HDMI

چنانچه تلویزیون سامسونگ شما از AirPlay پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید با استفاده از کابل HDMI و آداپتور آن اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سامسونگ را انجام دهید. پس از تهیه آداپتور مناسب تنها کافی است که گوشی آیفون خود را از طریق کابل به راحتی به تلویزیون سامسونگ متصل کنید.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سامسونگ از طریق کابل HDMI

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سونی

اتصال آیفون به تلویزیون هوشمند سونی نیز از روش‌های مختلفی قابل انجام است. یکی از برترین روش‌هایی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم، روش اتصال بدون تجهیزات بوده که همانند روش‌های قبلی اتصال آیفون به تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ به کمک اتصال اینترنت قابل انجام خواهد بود. برای انجام این کار در ابتدا لازم است Firmware را به‌روزرسانی کرده و آخرین نسخه آن را نصب کنید.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سونی

به این منظور تنها کافی است که به منوی تنظیمات شبکه رفته و گزینه automatic update (به‌روزرسانی خودکار) را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که برای پیدا کردن آخرین نسخه از این روش نیازی به جست‌وجو نخواهید داشت؛ چرا که سیستم به صورت خودکار نسخه جدید Firmware را از منبع رسمی ارائه‌دهنده نسخه به‌روزرسانی شده پیدا کرده و آن را دانلود می‌کند. برای استفاده از وای فای به طور مستقیم به یک آداپتور یو اس بی UWA-BR100 نیز نیاز خواهید داشت.

1- از اتصال تلویزیون سونی به وای فای اطمینان حاصل کنید.

2- گوشی آیفون خود را نیز به وای فای متصل کرده و فرآیند هماهنگ‌سازی و برقراری ارتباط با تلویزیون خود را شروع کنید؛ به این منظور از لیست دستگاه‌های شناسایی شده در شبکه گزینه Direct-xx-BRAVIA را پیدا کرده، روی آن کلیک کرده و رمز عبوری که روی صفحه نمایش تلویزیون سونی ظاهر شده است را وارد نمائيد.

3- پس از وارد کردن رمز عبور، اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سونی برقرار خواهد شد.

گاهی اوقات ممکن است که زمان برقراری اتصال چند دقیقه طول بکشد. علت این تأخیر می‌تواند بروز یک خطا باشد. در این صورت تنها کافی است که مراحل فوق را یک بار دیگر تکرار کنید. علاوه بر این، توصیه می‌شود هنگام وارد نمودن رمز عبور نیز بیشتر دقت کرده و آن را به درستی وارد کنید.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سونی از طریق کابل USB

یکی از ساده‌ترین روش‌های اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سونی، استفاده از کابل USB است. تنها کاری که لازم است انجام دهید، اتصال سیم یو اس بی به پورت مربوطه روی گوشی آیفون و تلویزیون سونی است. پس از اتصال، هماهنگ‌سازی بین دو دستگاه به صورت خودکار انجام خواهد شد. هیچ‌گونه تنظیمات پیچیده‌ای برای اتصال آیفون به تی وی با استفاده از این روش از کاربر خواسته نمی‌شود. تنها کافی است که به منوی تنظیمات تلویزیون رفته و پورت یو اس بی را به عنوان منبع اصلی دریافت سیگنال انتخاب نمائید.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سونی از طریق کابل USB

اما توجه داشته باشید که این روش اتصال، امکان اجرای محتوای ویدیویی و تصویری به صورت آنلاین را برای کاربر فراهم نمی‌کند؛ بنابراین با استفاده از کابل یو اس بی تنها می‌توانید فایل‌هایی که از پیش دانلود کرده‌اید و در گوشی آیفون شما ذخیره شده است را روی صفحه نمایشگر تلویزیون تماشا کنید.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سونی با استفاده از HDMI

استفاده از HDMI برای برقراری اتصال بین آیفون و تلویزیون سونی، یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها خواهد بود. تقریباً تمامی مدل‌های تلویزیون سونی، حتی مدل‌های قدیمی از این شیوه اتصال پشتیبانی می‌کنند. اما همان‌طور که در شیوه اتصال آیفون به تلویزیون ال جی نیز اشاره کردیم، به منظور پخش رسانه‌های مختلف ویدیویی و تصویری از آیفون در تلویزیون به واسطه HDMI لازم است تا آداپتور مناسب گوشی اپل را خریداری کنید. آداپتور (Digital AV adapter) و ( Lighting connector adapter) دو نمونه از آداپتورهای ارائه شده متناسب با گوشی‌های اپل هستند که بسته به مدل گوشی می‌توانید هر یک از آن‌ها را خریداری نمائید.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سونی با استفاده از HDMI

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سونی با استفاده از جعبه تنظیم (Set-top Box)

روش دیگر اتصال آیفون به تلویزیون سونی، خرید یک جعبه تنظیم (Set-top Box) مخصوص است. شایان ذکر است که با خرید این تجهیزات می‌توانید گوشی آیفون خود را به هر تلویزیونی با هر مدلی متصل کنید. Set-top Box می‌تواند ویدیو در فرمت‌های متنوع را روی تلویزیون هوشمند سونی به نمایش بگذارد. برای اتصال تلفن همراه خود به تلویزیون با استفاده از Set-top Box مراحل زیر را انجام دهید:

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سونی با استفاده از جعبه تنظیم (Set-top Box)

1- هر دو دستگاه (تلویزیون و گوشی) را به یک شبکه اینترنت متصل کنید.

2- Set-top Box را بر اساس دستورالعمل ذکر شده روی جعبه دستگاه به تلویزیون متصل کنید.

3- روی گزینه Home کلیک کرده و وارد بخش تنظیمات گوشی آیفون شوید.

4- آیتم AirPlay از دستگاه‌های موجود نمایش داده شده را انتخاب کرده و بعد نام Set-top Box را پیدا و آن را انتخاب کنید

سخن آخر

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون‌های هوشمند از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که در این مقاله به نحوه اتصال بدون نیاز به تجیهزات اضافی و تنها با کمک اینترنت و نرم‌افزارهای لازم برای انجام این کار و همچنین استفاده از تجهیزات و کابل‌های مختلف برای تلویزیون‌های هوشمند ال جی، سامسونگ و سونی پرداختیم. تماشای فیلم‌ها و تصاویر در صفحه نمایش کوچک گوشی‌های آیفون کمی آزاردهنده است! در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم با طی کردن مراحل ساده و کوتاه گفته شده در این راهنما، انواع مختلف رسانه‌های موجود در گوشی خود را از طریق تلویزیون مشاهده نمائيد.

قابل ذکر است که برای خرید محصولات اپل می‌توانید به فروشگاه معتبری هم‌چون میم همراه مراجعه فرمائيد. فراموش نکنید که امروزه می‌توان با استفاده از اینترنت و ابزار لازم هر کاری را به سهل‌ترین روش ممکن انجام داد! خرید اینترنتی و اتصال گوشی‌های آیفون نیز نمونه‌ای از این امور هستند که می‌توانید از انجام آن‌ها به کمک شبکه وای فای و اینترنت لذت ببرید.

منابع:

https://www.digitaltrends.com/home-theater/how-to-connect-an-iphone-to-an-lg-tv/

https://www.makeuseof.com/connect-iphone-to-samsung-tv/

https://www.thehomehacksdiy.com/how-to-connect-iphone-to-sony-tv/#Best_Ways_to_Connect_Your_Sony_TV_to_Your_Phone

https://www.airdroid.com/screen-mirror/mirror-iphone-to-lg-tv/#2

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *