آیا انتقال اطلاعات از موبایل اندروید به آیفون امکان پذیر است؟ شاید این سؤال فکر شما را نیز درگیر کرده باشد، که اگر بخواهم اطلاعات گوشی یا تبلت اندرویدی مانند شماره تلفن، پیام و عکس ها را به تبلت یا گوشی موبایل اپل انتقال بدهیم چه باید بکنیم؟ یکی از مواردی که ممکن است هنگام خرید گوشی آیفون جدید نگرانتان کند و باعث شود به فکر بیوفتید این است که انتقال تمامی عکس ها، ویدیوها، آهنگ ها، مخاطبین و سایر اطلاعات از گوشی اندروید به آیفون جدید امری ساده نیست و ممکن است امکان پذیر نباشد.

با پیشرفت چشمگیر دنیای تکنولوژی و همچنین انتشار نسخه جدید سیستم عامل های اندروید و iOS و امکانات فوق العاده و جدیدی که برای راحتی کاربران عرضه شده است این کار را هم برای شما آسان کرده است، اما بسیاری از افراد امکان دارد دانش لازم برای انتقال اطلاعات شما از موبایل اندروید به آیفون را نداشته باشند. ما در این مقاله قصد داریم چندین روش مطمئن و موثر و از پیش آزمایش شده را برای شما شرح دهیم تا بتوانیم شما را تمام و کمال در این مسیر راهنمایی کنیم.

 

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با برنامه Move to iOS

با وجود تفاوت های عمده و اساسی سیستم عامل اندروید با سیستم عامل اپل، شما به راحتی و فقط با دانلود کردن یک اپلیکیشن به نام Move to iOS می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن تمامی اطلاعات مورد نیازتان را از گوشی اندروید به آیفون انتفال دهید، یک نکته ای که باید به شما بگوییم این است که برنامه Move to iOS بیشتر داده های مورد نیازتان را انتقال می دهد اما اگر می‌خواهید برنامه هایتان را به گوشی جدید منتقل کنید، باید بگوییم که این برنامه گزینه مناسبی برای شما نیست چرا که انتقال برنامه ها از اندروید به آیفون در این برنامه به درستی امکان پذیر نیست.

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون

با دانلود و نصب برنامه Move to iOS در موبایل اندرویدی خود شروع کنید. این برنامه به‌طور ایمن چیزهایی را که بیشتر به آن‌ها اهمیت می‌دهید مانند مخاطبین، پیام‌ها، محتوای واتس‌اپ، عکس‌ها، ویدیوها، حساب‌های ایمیل و تقویم‌ها را از تلفن همراه یا تبلت اندروید به آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ منتقل می‌کند.

برای دانلود برنامه Move to iOS می توانید به یکی از دو روش زیر اقدام کنید. در روش اول که لینک آن قرار داده شده است وارد Play Store گوگل شوید و این اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید. ولی اگر نمی توانید وارد فروشگاه گوگل شوید، لینک راهنمای نصب آن از سایت اپل قرار داده شده می توانید فایل نصبی برنامه (apk) را مطابق راهنما دانلود و نصب کنید.

دانلود اپلیکیشن Move to iOS از گوگل پلی برای اندروید

راهنما و دانلود فایل APK برنامه Move to iOS از سایت اپل

قبل از اینکه شروع کنید به موارد زیر توجه کنید:

 • در دستگاه Android خود، مطمئن شوید که Wi‑Fi روشن است.
 • دستگاه iOS جدید و دستگاه اندروید خود را به برق وصل کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که محتوایی که در حال جابجایی آن از دستگاه اندروید به آیفون هستید، از جمله آنچه در کارت Micro SD خارجی شما وجود دارد، برای دستگاه iOS جدید شما مناسب است.
 • اگر می‌خواهید نشانک‌های کروم (Chrome bookmarks) خود را منتقل کنید، Chrome را به آخرین نسخه در دستگاه Android خود به‌روزرسانی کنید.

بعد از دانلود و نصب برنامه Move to iOS، برای شروع انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون مراحل زیر را انجام دهید:

1- با دستگاه اپل خود شروع کنید:

 • دستگاه اپل جدید را روشن کنید و آن را نزدیک دستگاه اندرویدی خود قرار دهید.
 • در دستگاه Apple خود، دستورالعمل‌های تنظیم روی صفحه را دنبال کنید.
 • در صفحه شروع سریع، روی «تنظیم دستی» (Set Up Manually) ضربه بزنید، سپس دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

راه اندازی گوشی آیفون

2- روی انتقال داده از اندروید (Move Data from Android) ضربه بزنید:

به دنبال صفحه Apps & Data بگردید. سپس روی انتقال داده از اندروید (Move Data from Android) ضربه بزنید. (اگر دستگاه iOS خود را قبلاً راه‌اندازی کرده‌اید، باید آن را پاک و ریست کنید و دوباره شروع کنید.

روی انتقال دیتا از اندروید ضربه بزنید

3- برنامه Move to iOS را باز کنید:

در دستگاه اندرویدی خود، برنامه Move to iOS را باز کنید. اگر برنامه Move to iOS را ندارید، می‌توانید روی دکمه QR Code در دستگاه iOS جدید خود ضربه بزنید و با استفاده از دوربین دستگاه Android خود کد QR را اسکن کنید تا فروشگاه Google Play باز شود. روی Continue ضربه بزنید و شرایط و ضوابط ظاهر شده را بخوانید. برای ادامه، روی Agree ضربه بزنید.

4- منتظر یک کد باشید:

در دستگاه iOS خود، هنگامی که صفحه Move from Android را مشاهده کردید، روی Continue ضربه بزنید. سپس صبر کنید تا یک کد ده رقمی یا شش رقمی ظاهر شود. اگر دستگاه اندرویدی شما هشداری نشان می دهد که اتصال اینترنت ضعیفی دارید، می توانید هشدار را نادیده بگیرید.

منتظر کد باشید

5- از کد استفاده کنید:

کد را در دستگاه اندرویدی خود وارد کنید.

انتقال اطلاعات از اندروید با آیفون با برنامه Move to iOS

6- به یک شبکه Wi-Fi موقت متصل شوید:

دستگاه iOS شما یک شبکه Wi-Fi موقت ایجاد می کند. هنگامی که در دستگاه Android از شما خواسته شد تا به آن شبکه متصل شوید، روی Connect ضربه بزنید. سپس منتظر بمانید تا صفحه Transfer Data ظاهر شود.

7- محتوای خود را انتخاب کنید و منتظر بمانید:

در دستگاه Android خود، محتوایی که می‌خواهید از گوشی اندروید به آیفون انتقال دهید را انتخاب کنید و روی Continue ضربه بزنید. سپس (حتی اگر دستگاه Android شما نشان دهد که این فرآیند کامل شده است)، هر دو دستگاه را به حال خود رها کنید تا نوار بارگیری که در دستگاه iOS شما ظاهر می‌شود تمام شود. دستگاه های خود را نزدیک یکدیگر نگه دارید و تا زمانی که انتقال کامل شود به برق متصل باشند. انتقال اطلاعات بسته به میزان محتوایی که در حال جابجایی است ممکن است مدتی طول بکشد.

اطلاعاتی که از دستگاه اندروید به آیفون می توانند انتقال داده شوند شامل مخاطبین، تاریخچه پیام، عکس‌ها و ویدیوهای دوربین، آلبوم‌های عکس، فایل‌ها و پوشه‌ها، تنظیمات دسترس‌پذیری، تنظیمات نمایش، نشانک‌های وب، حساب‌های ایمیل، پیام‌ها و رسانه‌های WhatsApp و تقویم‌ هستند. برخی از برنامه‌های رایگان شما نیز اگر در Google Play و هم در App Store موجود باشند، منتقل می‌شوند. پس از تکمیل انتقال، می‌توانید هر برنامه رایگانی که مطابقت داشت را از اپ استور دانلود کنید.

8- دستگاه iOS خود را راه اندازی کنید:

پس از اتمام نوار بارگیری در دستگاه iOS، روی Done در دستگاه Android خود ضربه بزنید. سپس روی Continue در دستگاه iOS خود ضربه بزنید و مراحل روی صفحه را دنبال کنید تا تنظیمات دستگاه iOS خود را به پایان برسانید.

9- پایان

مطمئن شوید که تمام محتوای شما از گوشی موبایل اندروید به آیفون منتقل شده است. موسیقی، کتاب ها و فایل های PDF باید به صورت دستی جابجا شوند. اگر نیاز به دریافت برنامه هایی دارید که در دستگاه اندرویدی شما بودند؟ برای دانلود آنها به App Store در دستگاه iOS خود بروید.

نکات مهم در انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون

برای اتتقال اطلاعات از اندروید به آیفون باید هر دو دستگاه را تا پایان فرآیند انتقال به حال خود رها کنید. به عنوان مثال، در دستگاه Android شما، برنامه Move to iOS باید تمام مدت روی صفحه باشد. اگر از برنامه دیگری روی دستگاه اندروید استفاده می‌کنید یا اگر تا قبل از پایان انتقال از موبایل اندروید به آیفون با گوشی اندروید شما تماس تلفنی گرفته شود، محتوای شما منتقل نمی‌شود.

در دستگاه Android خود، برنامه‌ها یا تنظیماتی را که ممکن است بر اتصال Wi-Fi شما تأثیر بگذارند، خاموش کنید، مانند Sprint Connections Optimizer یا Smart Network Switch. سپس Wi-Fi را در تنظیمات پیدا کنید، هر شبکه شناخته شده و متصل شده را لمس کنید و نگه دارید و روی فراموش کردن شبکه ضربه بزنید. سپس دوباره انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون را امتحان کنید. هر دو دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید و دوباره امتحان کنید. در دستگاه Android خود، اتصال داده تلفن همراه خود را خاموش کنید. سپس دوباره انتقال را امتحان کنید.

اگر برنامه‌های دستگاه Android خود در دستگاه iOS جدید نمی‌بینید، آن‌ها را در App Store در دستگاه جدید خود پیدا کرده و دانلود کنید. ممکن است متوجه شوید که فقط برخی از محتوا از دستگاه اندروید به آیفون منتقل شده و فضای دستگاه iOS شما تمام شده است، یا دستگاه iOS شما ممکن است پر به نظر برسد، حتی اگر انتقال به پایان نرسد. اگر چنین است، دستگاه iOS خود را پاک کنید و انتقال را دوباره شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که محتوای دستگاه اندرویدی شما از فضای موجود در دستگاه iOS شما بیشتر نباشد.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید  که چه مقدار زمان میبرد تا اطلاعاتتان به طور کامل از گوشی اندروید به آیفون منتقل شود؟ به طور کل زمان زیادی لازم ندارید، اما زمان انتقال، رابطه مستقیمی به حجم اطلاعاتی دارد که انتقال میدهید. در نهایت تنها با برنامه Move ti iOS، دیگر لازم نیست نگران از دست دادن محتوای موبایل قبلی خود باشید، همچین این روش، راهی بسیار آسان است که به راحتی توسط خودتان هم قابل انجام است.

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با Dropbox

این برنامه یک برنامه شخص سوم است که بیشتر برای انتقال اطلاعات به حافظه ای است که در فضای ابری دراپ باکس اختصاص شده است و برای انتقال داده ها ار گوشی اندروید به آیفون چندان مناسب نیست و کاربرد ندارد.

به عنوان مثال اگر شما قصد دارید مخاطبین خود یا فایل های مورد نیازتان را از اندروید با آیفون انتقال دهید ابتدا باید فایل ها را به Dropbox Cloud Storage (فضای ذخیره سازی ابری دراپ باکس) منتقل کنید و پس از انجام این کار اطلاعات را در آیفون خود دانلود کنید.

در این روش شما باید دو مرحله متفاوت را انجام دهید، یکی از مراحل در گوشی اندروید و دیگری در گوشی آیفون انجام می شود.

1- در گوشی اندرویتان برنامه Dropbox را نصب کنید.

2- بر روی علامت + کلیک کرده و گزینه Upload Files را انتخاب کنید.

3- فایل ها را از حافظه گوشی انتخاب کید و روی Open کلیک کنید، تا آپلود فایل ها آغاز شود.

انتقال اطلاعات از اندروید با آیفون با Dropbox

اکنون تمامی فایل های شما از دستگاه اندرویدی در Dropbox ذخیره می شوند، مراحل بعدی را در گوشی آیفونتان دنبال کنید.

1- در App Store برنامه Dropbox را دانلود و نصب کنید.

2- با آیدی خود ثبت نام کنید و فایل های مورد نظرتان را انتخاب کنید.

3- روی فایل مورد نظر کلیک کرده و روی سه نقطه بالا ضربه بزنید.

4- بر روی گزینه های Export و Save کلیک کنید.

ذخیره اطلاعات از دراپ باکس به آیفون

آن ها را در Dropbox آیفونتان ذخیره کنید، اطلاعات و فایل های شما در این برنامه ذخیره می شوند و در دسترس شما قرار می گیرند.

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با iCareFone

در دو روش قبلی و به غیر از دو برنامه ای که معرفی کردیم (Move to iOS و Dropbox) برنامه Tenorshare iCare Fone هم یک گزینه ساده و در حال پیچیده دیگری است که می توانید از آن استفاده کنید.

لینک دانلود برنامه Tenorshare iCareFone برای ویندوز

لینک دانلود برنامه Tenorshare iCareFone برای مک

در این روش شما باید یک پروسه ۲ مرحله ای را انجام دهید، در ابتدا باید تمامی اطلاعات و فایل ها را از گوشی اندرویدتان به کامپیوتر انتقال دهید، سپس از iCare Fone برای انتقال آنها به دستگاه iOS استفاده کنید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله 1

1- از کابل دیتا استفاده کنید و گوشی اندروید را به کامپیوتر متصل کنید.

2- پس از تأیید اتصال تمامی اطلاعات و فایل های موردنظرتان را به پوشه ای درکامپیوتر انتقال دهید.

مرحله 2

1- آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید.

2- نرم افزار را اجرا کنید.

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با استفاده از برنامه iCareFone

3- داخل نرم افراز بر روی Manage کلیک کنید.

4- در پنجره بعدی یک لیست که به ۸ قسمت دسته بندی شده در دسترس شما قرار می گیرد.

5- اطلاعات مورد نظرتان را انتخاب کنید.

6- روی Import ضربه بزنید فایل ها را انتخاب و وارد کنید.

در پایان تمامی اطلاعات و فایل های انتخاب شده فورا به آیفون شما انتقال داده می شوند و در دسترس شما قرار می گیرند.

سخن آخر

در این مطلب سعی شده است تا با سه روش کاربردی و متفاوت، انتقال اطلاعات از گوشی اندروید با آیفون را توضیح دهیم و امیدواریم که برای شما مفید باشد. اگر به دنبال بهترین قیمت گوشی آیفون هستید لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید در سایت فروشگاهی میم همراه، انواع محصولات اپل را مشاهده کنید و با قابلیت های فیلتر محصول بر اساس ویژگی ها و مقایسه آنها، خرید گوشی آیفون با بهترین قیمت و گارانتی معتبر را تجربه کنید.

سوالات متداول

پرسش: آیا انتقال اطلاعات از موبایل اندروید به آیفون امکان پذیر است؟

بله، با انتشار نسخه جدید سیستم عامل های اندروید و iOS و امکانات جدیدی که عرضه شده است این کار میسر شده است.

پرسش: بهترین روش برای انتقال اطلاعات از گوشی اندروید به آیفون چیست؟

استفاده از برنامه Move to iOS است به شرطی که گوشی آیفون جدید باشد و در حال راه اندازی آن باشید و اطلاعاتی روی آن نباشد.

پرسش: آیا انتقال برنامه ها از موبایل اندروید به آیفون امکان پذیر است؟

در صورتی که برنامه ها بین دو سیستم عامل Android و iOS مشترک باشد، این برنامه ها نیز به همراه دیتاهای آن منتقل می شوند.

منابع

https://support.apple.com/en-us/HT201196

https://www.tenorshare.net/iphone-transfer/transfer-android-to-ios-12.html?gclid=Cj0KCQjwqc6aBhC4ARIsAN06NmPc9QTQSXX-Btev-PzS47XFNQsfJRl82A3covwqHAuPuwPfne6UjWIaAoOoEALw_wcB

5/5 - (4 امتیاز)

2 thoughts on “آموزش انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون

 1. حمید یزدان گفت:

  سلام
  بعد از راه اندازی آیفون امکان جا به جایی اطلاعات ممکن نیست؟
  من گزینه ای پیدا نکردم

  1. میم همراه گفت:

   کاربر گرامی
   با سلام و احترام
   خیر متاسفانه. به این دلیل که فقط گرینه App & Data در موقع راه اندازی آیفون در دسترس است.
   برای انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون پس از راه اندازی آیفون پیشنهاد می شود از برنامه های کاربردی انتقال اطلاعات که بر روی کامپیوتر نصب می شود استفاده کنید.
   با تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *